Grāmata

100 notikumi Latvijas vēsturē

ISBN kods:
9789934153686
Pievienots:
24.09.2018
Izdevējs:
Latvijas Mediji
Autors:
Autoru kolektīvs
Vāki:
Mīkstie vāki

€ 12.17 (ar PVN)


100 notikumi, kas veidojuši mūsu valsti – kādi tie ir? To vidū ne tikai karu, diplomātisko attiecību, okupāciju un iekšpolitisko lēmumu punkti, bet arī mūzika, prese, televīzija, dabas aizsardzība, rūpniecība, tehnoloģijas, sports, literatūra, teātris, glezniecība un kino. No šīm zināšanām augusi arī izpratne par brīvību un tās cenu – Tautas fronte, Baltijas ceļš, barikādes un atgriešanās brīvajā Eiropā to pierāda. Nozīmīgi notikumi sadzīvei un mūžībai – no naudas reformām līdz tautas garu pacilājošajiem svētkiem, no lepnajiem aizsargiem līdz sargājošam NATO, no varenās Pļaviņu HES līdz varošām Gaismas pilīm.
Katrs varētu nosaukt vēl duci vai pat 100 notikumus, un šī grāmata labprāt to rosina. Latvijas simtgades notikumi ir lieli un mazāki, tajos ir personības un organizācijas, sakāves un uzvaras, tomēr nemainīgs paliek to nospiedums ikvienas ģimenes vēsturē.

Autoru vidū – teātra pētniece Agra Straupeniece, žurnālists Andris Tiļļa, mūzikas žurnāliste Daiga Mazvērsīte, vēsturniece Daina Bleiere, teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tišheizere, sporta apskatnieks Egīls Jurisons, bioloģe Gunta Čekstere, vēsturnieks Ilgvars Butulis, vēsturniece un skolotāja Ilze Jākobsone, žurnāliste Ilze Kuzmina, vēsturnieks Jānis Šiliņš, vēsturnieks Juris Ciganovs, žurnālists Juris Lorencs, vēsturnieks Kaspars Zellis, vēsturniece Kristīne Ducmane, vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs, publicists Otto Ozols, mākslas vēsturnieks Pēteris Bankovskis, vēsturnieks Ritvars Jansons, rakstniece un vēsturniece Rudīte Kalpiņa, žurnālists Viesturs Sprūde, literatūrvēsturnieks Viesturs Vecgrāvis, starptautisko notikumu komentētājs Voldemārs Hermanis, kino zinātniece Zane Balčus, mākslas vēsturniece Zane Grigoroviča.

***
Bagātīgi ilustrētajā grāmatā izmantotas fotogrāfijas no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājuma, Latvijas Nacionālā arhīva un Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma, Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma, Rundāles pils muzeja krājuma, Latvijas Universitātes Akadāmiskās bibliotēkas krājuma, Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja krājuma, ziņu aģentūras LETA arhīva, "Latvijas Avīzes" arhīva, Lias Guļevskas privātarhīva, Hertas privātarhīva, Andas Krauzes privātarhīva, Viestura Sprūdes privātarhīva, Konstantīta Pupura privātarhīva un Ilmāra Znotiņa privātarhīva.

Par grāmatas atbalstu jāpateicas arī Latvijas Okupācijas muzejam, Latvijas Kara muzejam, Latvijas Universitātes vēstures muzejam, Rīgas Stradiņa universitātes muzejam, VEF vēstures muzejam, Latvijas Sporta muzejam, CSDD Rīgas motormuzejam un Andrim Biedriņam, Alūksnes muzejam, Daugavas muzejam, Rīgas Kino muzejam, Latvijas Olimpiskajai komitejai, Žaņa Lipkes memoriālam, muzejam "Ebreji Latvijā", Rīgas Centrālajai bibliotēkai, Totalitārisma seku dokumentēšanas centram, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Saeimas arhīvam, Latvijas Armijas arhīvam, Gintai Zalcmanei un vietnei zudusilatvija.lv, Annai Žīgurei, Antrai Mednei, Dainim Bušmanim, Imantam Lancmanim, Pēterim Korsakam, Artmaņu dzimtai, pitsandersons.lv un grupas "Katedrāle" privātarhīvam.

Māksliniece - Aija Andžāne