Grāmata

Armando (vecuma grupai 9 +)

ISBN kods:
9789984335230
Pievienots:
26.10.2020
Izdevējs:
Pētergailis
Autors:
Mika Kerenens
Tulkojums:
Daila Ozola
Vāki:
Cietie vāki
Lappušu skaits:
55

€ 8.57 (ar PVN)


Armando ir pirmklasnieks, kurš vairāk par visu pasaulē vēlas spēlēt futbolu. Zēna izskats atšķiras no skolasbiedriem, tāpēc ar viņu neviens negrib draudzēties. Stāsts atklāj ar kādām grūtībām un izaicinājumiem būs jāsastopas  Armando, ceļā uz jauniem draugiem un iedzīvošanos jaunajā skolā. Armando futbola spēles talants ir iedzimts, jo pat čiekura spārdīšana viņam padodas ļoti prasmīgi un futboliski. Argentīna ir pasaules slavenāko futbolistu dzimtene, kurā ir dzimuši daudzi talantīgi futbolisti  -Lionels Mesi,Djego Maradona un citi, kuru gaitām seko miljoniem futbola  fanu visā pasaulē. Armando futbolista talants ļauj viņam iegūt draugus Tallinas skolā un “atkausē” dažkārt tik atturīgo klasesbiedru sirdis,jo īpaši meiteņu, daloties ar tango deju soļu noslēpumiem.

“Villijs samiedza acis – zem lielajām priedēm stāvēja mazs puisēns. Viņam mugurā bija balta

sporta jaka, melnie, viļņainie mati sniedzās līdz pleciem. Zēna ādas krāsa bija tumša, daudz tumšāka nekā pārējiem skolēniem. – Ak tā! – attapās skolotājs. – Tas taču jauniņais,

kura mamma ir igauniete, bet tēvs argentīnietis. Puisēns nodarbojās ar čiekura spārdīšanu.

Viņš ar kāju to prasmīgi ripināja šurpu turpu. Villijs pasmaidīja – zēns ar čiekuru spēlēja futbolu.”

Rakstnieks Mika Kerenens (Mika Keränen,1973) ir Igaunijā dzīvojošs somu rakstnieks, kur nodibinājis savu izdevniecību, kurā publicējis vairāk nekā desmit bērnu grāmatas. Mika Keranens Somijā ir studējis dārzkopību, vēlāk arī igauņu valodu un literatūru. Ilgus gadus strādājis par  tulku, igauņu un somu valodas pasniedzēju. 2011.gadā nodibinot savu izdevniecību Keropa (Keropää) Mika Kerenens pievēršas bērnu grāmatu rakstīšanai.

igauņu valodas tulkojusi Daila Ozola