Grāmata

Asteszvaigznes brīdinājums (Samta nakts bērns, 3.daļa)

ISBN kods:
9789934888014
Pievienots:
22.09.2020
Izdevējs:
Virja LK
Autors:
Keita Ketnere
Vāki:
Cietie vāki
Lappušu skaits:
223

€ 11.52 (ar PVN)


"Virja LK" izdod trešo latviešu autores romānu - „Asteszvaigznes brīdinājums”.

Šajā daļā Lienes sirds Itālijā sildās mīlestībā, tikmēr Latvijā... dzīve kūleņu kūleņiem.

Romāns ar jaunas sievietes – Lienes - acīm gudri vēsta ne tikai par viņas likteni, mīlestību un pārdzīvojumiem, bet ar spilgtām epizodēm parāda dzīvi Latvijā (Rīgā) padomju laikos.

Mūsdienu jaunieši nevar pat iedomāties, ka vārda brīvība var būt delikatese, ko ikdienā nevar atļauties baudīt. Šķietami nekaitīgas mājas viesības nākamajā rītā var novest pie atlaišanas no darba, jo kāds no viesiem izrādījies nodevējs („stukačs”).

Uzzināsiet arī par niansēm, ko neraksta Latvijas vēstures grāmatu lappusēs:

kā organizēja pagrīdes spēļu zāles;
kā ieprecēt (iegādāties) dzīvokli laikā, kad tos pirkt bija aizliegts;
Kā slavenā hokeja komanda palīdzēja apturēt vergturību, kad ar varu, viltu un apmānu piespiesti cilvēki apsargu stingrā uzraudzībā par velti būvē augstāko amatu partijas biedru mājas.

Autore prot pasmieties par likteņa izdomu pat traģiskākajos un sāpīgākajos notikumos.

Stiprā sievietes intuīcija un uzticami draugi palīdz romāna varonei tikt pāri visām likstām. Un var jau būt, ka „romāns” ir tikai izkārtne neticami raibajiem notikumiem, kas ir pati dzīve.

Kādēļ gan latviešu autore izvēlējusies rakstīt ar pseidonīmu - Keita Ketnere? Lai šī maska dotu brīvību vārdiem, kas romānā apraksta patiesus notikumus un reālus cilvēkus no latviešu mākslinieku radošās inteliģences aprindām.

/Linda Grava/

Iesakām arī pirmās divas Keitas Ketneres grāmatas:

„Samta nakts bērns”

„Svešiniece savā dzīvē”

 

"Asteszvaigznes parādīšanās vēsta par jauniem notikumiem. Asteszvaig­znes jeb ko­mē­tas pa­rā­dās ne­gai­dī­ti, ātr­i kus­tas un nav il­gi redza­mas. Agrāk ko­mē­tas ne­sa­is­tī­ja ar po­zi­tī­viem no­ti­ku­miem. Ne­re­ti teica – lūk, at­nā­ca as­tes­zvaig­zne, un būs karš. Vai vald­nieks mirs. Vai val­stī ne­mie­ri gai­dā­mi.

Izrādās, ka asteszvaigznes nemaz nav tik ledainas, kā agrāk šķitis – to sastāvā ir savienojumi, kas varētu būt radušies tikai ļoti augstā temperatūrā – netālu no Saules vai kādas citas zvaigznes. Ledainas un ugunīgas vienlaikus.

Laiku pa laikam debesīs parādās miglaini veidojumi, kas pakāpeniski pārvietojas starp zvaigznēm. Spožākajiem miglas veidojumiem izveidojas aste. Tās ir “asteszvaigznes” – komētas."