Grāmata

Beovulfs un Kurbads

ISBN kods:
9789934552359
Pievienots:
27.01.2017
Izdevējs:
Sava grāmata
Autors:
Māris Linde
Vāki:
Mīkstie vāki
Lappušu skaits:
187

€ 4.91 € 6.38 (ar PVN)


Grāmata papildina senvēstures grāmatu sēriju BIBLIOTHECA LINDANA.
„Beovulfs” – senangļu valodā Bēoƿulf; angļu: Beowulf ir varoņeposs, kas sastāv no 3182 rindiņām. Tā darbība norisinās starp 8. un 11. gadsimtu Skandināvijā un tas tiek uzskatīts par vienu no svarīgākajiem anglosakšu literatūras darbiem.
Līdz šim latviešu valodā eposa fragmenti pieejami A. Grīnblata rakstā par „Beovulfu” LVU Zinātniskajos rakstos, 1. sērijas 32. sējumā „Apcerējums par svešvalodām un to mācīšanu”, kas izdots Rīgā 1959. gadā (239.-244. lpp.).
Taču tuvāk apskatot šo darbu, lasītāja acīm paveras līdz šim pētnieku nepamanītas līdzības ar mūsu senču garīgo pasauli un rīcību, kura izrādās daudz senāka nekā poēmā aprakstītā, kas ļauj mums datēt sava garīgā mantojuma rašanās laiku. Šodien, kad jau vairs nav noslēpjama baltu nozīme pasaules kultūras pamatu radīšanā, tas ir kārtējais atgādinājums, kāda nozīme ir mūsu gara mantu pētīšanai, kas līdz šim ir veikta nepiedodami maz. Kļūst skaidrs, ka neiepazīstot mūsu senču radīto un saglabāto, nav iespējams pareizi izprast un skaidrot arī citu Eiropas tautu senākos literāros darbus, piemēram: Beovulfu, Edas un Dziesmu par Nibelungiem.