Grāmata

Bišu vēsure (romāns)

ISBN kods:
9789934090233
Pievienots:
18.10.2020
Izdevējs:
Zvaigzne ABC
Autors:
Maja Lunde
Vāki:
Cietie vāki
Lappušu skaits:
400

€ 12.49 (ar PVN)


Anglija. 1851. gads. Viljams ir sēklu tirgotājs, kurš vēlas izgatavot jauna paveida bišu stropu – tādu, kas viņam un viņa bērniem nodrošinās slavu un atpazīstamību.

ASV. 2007. gads. Džordžs – biškopis, kurš uzsācis bezcerīgu cīņu, pretojoties modernajām lauksaimniecības metodēm, – cer, ka viņa dēls būs viņam atbalsts.

Ķīna. 2098. gads. Bites jau sen kā ir pazudušas, un Tao ar roku apputeksnē augļu kokus. Kad pēc traģiska negadījuma valdības pārstāvji aizved prom viņas dēlu un nesniedz nekādu informāciju par viņa likteni un atrašanās vietu, Tao uzsāk nogurdinošu ceļojumu, lai noskaidrotu, kas patiesībā ir noticis.

Neaizmirstamais, izglītojošais un brīnišķīgi uzrakstītais romāns “Bišu vēsture” vienā stāstā apvieno trīs pavisam atšķirīgas sižeta līnijas, kurā vienlīdz liela uzmanība ir pievērsta bērnu un vecāku savstarpējo attiecību svarīgumam un mūsu attieksmei pret dabu un cilvēci kopumā.

Norvēģu rakstniece Maja Lunde (dz. 1975) ir sarakstījusi vairākas grāmatas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Turklāt viņa raksta arī scenārijus populāriem norvēģu televīzijas seriāliem. Romāns “Bišu vēsture” (2015) ir starptautisks bestsellers, tas ir izdots vairāk nekā 20 valstīs, un autore par to ir saņēmusi Norvēģu grāmattirgotāju balvu. Latviešu valodā izdota arī viņas grāmata “Pasaulē foršākie bērni”.

No norvēģu valodas tulkojusi Dace Deniņa.


Aizraujoša un ļoti aizkustinoša grāmata. Maja Lunde ir uzrakstījusi romānu, kurā eleganti apvienota zinātniskā fantastika, distopija un cerība, kā arī individuāli pārdzīvojumi un ģimenes spēks.
Lisa Sī, rakstniece

Ja jūs prātojat, kāda grāmata spētu jūs aizkustināt līdz asarām, tad diez vai iedomātos stāstu par biškopjiem un medu... Tomēr tieši to iespēj ģeniālā Maja Lunde ar savu romānu trīs gadsimtu griezumā – sena pagātne, trausla tagadne un bioloģiskajai iznīcībai nolemta nākotne –, ļaujot pieķerties vārgai cerībai, ka bites izdzīvos. Pat neuzsitot pa apokaliptiskajām bungām, autore spējusi uzgleznot līdz sāpēm patiesu ainavu: kas notiks, ja nemācēsim aizsargāt bites – mūsu biosfērisko sirdsapziņu, svētās zelta vācējas.
Žaklīna Mičarda, rakstniece