Grāmata

Brālis ozols, māsa liepa

ISBN kods:
9789984236650
Pievienots:
05.10.2017
Izdevējs:
Jāņa Rozes apgāds
Autors:
Jānis Baltvilks, Edgars Folks
Vāki:
Cietie vāki

€ 9.02 (ar PVN)


Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, Jāņa Rozes apgādā izdota papildināta Jāņa Baltvilka un Edgara Folka grāmata „Brālis ozols, māsa liepa” (pirmoreiz iznākusi izdevniecībā „Liesma” 1985. gadā), kurā var iepazīties ar Latvijas dabas bagātībām – kokiem – un divu leģendāru autoru daiļradi.
Jānis Baltvilks (1944–2003) bija biologs, ornitologs, rakstnieks un dzejnieks, ilggadējs žurnāla „Zīlīte” redaktors, vairāku bērnu grāmatu autors. 1988. gadā saņēmis Ojāra Vācieša prēmiju un 2002. gadā – Gada balvu literatūrā par dzejoļu krājumu „Saule met loku”. Viņa vārdā nosaukta starptautiskā balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā, ko pasniedz kopš 2004. gada.
Mākslinieks Edgars Folks (1951) darbojas glezniecībā, plakātu mākslā, lietišķajā grafikā un grāmatu ilustrācijā (vairāk nekā simt grāmatu ilustrāciju autors). Viņa dabas motīvu gleznojumos vispievilcīgākais ir tieši nedabiskais, sirreālais. Ilustrācijās nav nekā maiga vai sentimentāla, smalki izzīmētās detaļas ņirb gar acīm, bet attēlotie varoņi bieži vien raugās tieši skatītājā pašpārliecināti un diezgan neganti.
Grāmata ir vērtīgs uzziņu avots – skaidrā, bērniem saprotamā valodā tematiskās nodaļās sakārtotas ziņas par izplatītākajām koku sugām Latvijā. Ilustrācijās var pētīt visādus sīkumus un sekot līdzi tēlainiem vizuāliem stāstiem. Savus stāstus par dažādiem kokiem stāsta arī rūpīgi izvēlētas latviešu tautasdziesmas katras nodaļas ievadā.
Teksts: Jānis Baltvilks.
Ilustrācijas: Edgars Folks.
Ievads: Vents Zvaigzne.
Dizains: Tomass Folks.