Grāmata

Es tevi gaidīju

ISBN kods:
9789934633126
Pievienots:
03.04.2024
Izdevējs:
Liels un Mazs
Autors:
Rebeka Lukošus, Maira Dobele
Vāki:
Cietie vāki
Lappušu skaits:
48

€ 14.28 (ar PVN)


Komikss “Es tevi gaidīju!” stāsta par cilvēka un viņa mīļdzīvnieka attiecībām. Katram suņa saimniekam atpazīstamās, vienkāršās dzīves situācijās galvenais varonis ir suns vārdā Švamme, kurš vienmēr uzticīgi gaida savu saimnieci Vilmu. Vilma ir vecāka sieviete ar lielu dzīves pieredzi. Viņa vienmēr atrod veidu, kā Švammes suniskos nedarbus virtuvē vai priekšnamā uztvert pozitīvi. Viņi abi viens otram palīdz nomierināties un sakārto ikdienu. Un, protams, Vilmai ir jāatgādina savam draugam, kurš sajūsmā rotaļājas ar taureni, ka viņš ir aizmirsis, kāpēc tika izvests ārā – svarīgā kaku tēma neizpaliek, gluži tāpat, kā tas ir katra suņa aprūpētāja dzīvē. Stāsta varoņu sirsnīgā kopā dzīvošana atgādina, ka dzīvniekiem (tāpat kā bērniem, salīdzinājumā ar pieaugušajiem) ir sava domu gaita un vajadzības – ne vienmēr cilvēkam saprotamas un nolasāmas.

Rebeka Lukošus (1995) ir viena no uzlecošajām zvaigznēm Latvijas laikmetīgajā ilustrācijā. Īpašu atzinību izpelnījusies viņas bilžu grāmata “Nepaklausīgais vectēvs”, kas izdota arī somu un korejiešu valodā, bet “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” balsojumā saņēma pirmo vietu vecuma grupā 5+. 

Rakstniece un dokumentālā kino režisore Maira Dobele (1976) saņēmusi Latvijas literatūras gada balvu par prozas grāmatu pusaudžiem “Nepareizas dzīves skola”. Kopā ar mākslinieku Reini Pētersonu veidojusi attīstošo bilžu grāmatu sēriju pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem "Kā Lupatiņi mācījās". 

Grāmatas tapšanu un izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds un AKKA/LAA.