Grāmata

Fandoms

ISBN kods:
9789984335476
Pievienots:
25.04.2022
Izdevējs:
Pētergailis
Autors:
Anna Deja
Vāki:
Cietie vāki
Lappušu skaits:
380

€ 13.18 (ar PVN)


Vijolīte, viņas draudzenes un četrpadsmitgadīgais brālis dodas uz komiksu saietu, nespēdami vien sagaidīt tikšanos ar iemīļoto aktieri, kurš tēlo galveno lomu “Karātavu dejā”, filmā, kas uzņemta pēc pusaudžu iecienītās grāmatas ar tādu pašu nosaukumu. Ar aktieri viņi tiekas, bet dažu minūšu laikā viss pavēršas negaidītā virzienā. Jaunieši paši nesaprotamā veidā ir iekļuvuši sagrozītās pasaules lamatās. Galvenajā lomā nu ir jāiejūtas Vijolītei, bet vai viņa to spēs? Vai viņa īstenos scenāriju un atvedīs četrotni mājās? Dažkārt fantāzija un stāsti izvēršas pārlieku reāli. Arī tādi, kuru sākums meklējams gluži parastā skolas prezentācijā par mīļāko grāmatu.

“Pēdējo reizi paraustu audumu un dodos uz klases priekšpusi. Pēkšņi jūtos pavisam sīka, itin kā klasesbiedri ar saviem skatieniem raidītu starus, no kuriem viss saraujas. Vijolīte samazinās. Tas liek man iesmieties, tagad izskatos ne vien nervoza, bet arī garīgi nestabila.

Tompsones kundze aiz sava apskrāpētā galda smaida.

– Nu, Vijolīt, pastāsti mums par savu mīļāko romānu, un tas ir…?

– Sallijas Kingas “Karātavu deja”, – atbildu.

Puišu rinda aizmugurē nostenas. Tomēr vilšanās ir tikai tēlota. Vairāk nekā pirms gada pamanīju viņus pie kinoteātra pēc seansa tad, kad iznāca romāna filmas versija. Cik atminos, visiem viņiem bija aizdomīgi apsarkušas acis.

Dziļi ievelku elpu un sāku runāt. – Reiz sensenos laikos dzīvoja rase, ko sauca par cilvēkiem. Cilvēki bija gudri un ambiciozi, un arī alkatīgi. Alkatība arvien pletās plašumā un skāra arī viņu apsēstību arā šī apsēstība radīja pirmo ģenētiski uzlabotu cilvēku vilni.”

Jauniešu romāna “Fandoms” darbība risinās strauji, stāsts ir žanriski mainīgs fantāzijas piedzīvojums. Grāmatas autore Anna Deja augusi un dzīvo Anglijas ziemeļaustrumos. Studējusi psiholoģiju, ilgāku laiku strādājusi par psihologa palīgu. 2009. gadā ieguvusi doktora grādu klīniskajā psiholoģijā. Ar radošo rakstīšanu autore aizrāvusies vienmēr, bet nopietni tai pievērsusies pirms dažiem gadiem. Annas Dejas romānu konkursam iesniegto manuskriptu pamanīja Barijs Kaningems, kurš savulaik pasauli iepazīstināja ar Hariju Poteru, pavēra ceļu Dž. K. Roulingai, bet 2015. gadā to pavēra jaunajai literatūras konkursa finālistei.

Romāns “Fandoms” tulkots 25 valodās – tas izdots Brazīlijā, ASV, Ķīnā, Dānijā, Igaunijā, Austrālijā, Francijā, Vācijā, Lietuvā, Izraēlā, Itālijā, Nīderlandē, Polijā, Krievijā, Spānijā, Portugālē, Zviedrijā un daudzās citās valstīs.