Grāmata

Kā detektīvs Snīpis Jaunliepiņas pārsteidza

ISBN kods:
9789984335261
Pievienots:
15.11.2020
Izdevējs:
Pētergailis
Autors:
Marians Orloņs
Vāki:
Cietie vāki
Lappušu skaits:
85

€ 8.58 (ar PVN)


Izdevniecība Pētergailis ir uzsākusi populārā poļu bērnu rakstnieka Mariana Orloņa grāmatu sērijas “Detektīvs Snīpis” izdošanu latviešu valodā. Pirmā sērijas grāmata “Detektīva Snīpja pēdējā dēka” lasītājus iepazīstina ar detektīvu Snīpi un viņa uzticamo palīgu – sunīti Kubu, kā arī ar pirmā nozieguma izmeklēšanu, savukārt otrajā sērijas grāmatā “Detektīvs Snīpis un nolaupītāji” atklās mazajiem lasītājiem kā detektīvs Snīpis izmeklēs sava uzticamā palīga – sunīša Kubas pazušanu.

Jaunākajā, trešajā sērijas grāmatā ”Kā detektīvs Snīpis Jaunliepiņas pārsteidza” ir iekļauti trīs stāsti.

Stāstos aprakstītie notikumi iepriekšējās grāmatās pieminēti starp abu attapīgo draugu spožākajiem sasniegumiem. Nudien,svētku jezgā mēģināt atrast izmanīgu kabatzagli, ko meklē vairāku pilsētu likumsargi, vai, uzdodot trāpīgus jautājumus un soli pa solim virzoties uz priekšu, gluži kā dambretes spēlē, nonākt uzvaras pozīcijās, lai atmaskotu garnadzi, kurš atļāvies izlaupīt Dambretes mīļotāju biedrības kasi - tā nav nekāda bērnu spēlīte!

Afēra ar mākslas muzeja aplaupītājiem vispār būtu ekranizācijas vērta – tā domā ne tikai Jaunliepiņu iedzīvotāji, bet arī šīs grāmatas tulkotāja.

 “Agrā rudens pievakare nogūlās pār pilsētu kā liela, melna platmale. Galvenā Jaunliepiņu muzeja zāle vēl laistījās gaismās, taču nupat arī tajā ienāca durvju sargs un, atslēgas šķindinādams, izslēdza gaismekli pēc gaismekļa. Viņš tā darīja ik dienu, kad vecais pulkstenis nosita sesto vakara stundu. Iedams garām Boneventūras Klekšeļa darbam, viņš uz mirkli piestāja, un viņa sejai pārslīdēja tāds kā viltīgs smaidiņš, kā smīns.”

Šī grāmata ir iecienīta poļu bērnu lasāmviela jau kopš septiņdesmitajiem gadiem - patlaban Ambrozijam Snīpim bērni mēdz jautāt, kāpēc viņš, šķetinot noziegumus, neliek lietā mobilo telefonu ar visām tā lietotnēm... "Ir lietas, ko var izdomāt tikai sirma vīra - vai allaž jauna suņa prāts!" - tā viņš mēdz pasmaidot atbildēt šī laika lasītkārajiem bērniem, aicinot tos līdzi detektīva gaitās. 

Rakstnieks Marians Orloņs ( 1932-1990) sarakstījis daudz populāru darbu bērniem un jauniešiem. Viņa smalkā humora izjūta un aizraujošie sižeti padarījuši detektīva Snīpja grāmatu sēriju par dižpārdokli ne vien Polijā, bet arī daudzās citās valstīs,kur izdoti tulkojumi. Autors par mūža ieguldījumu literatūrā saņēmis augstākos literāros apbalvojumus,arī prestižo Polijas Ministru kabineta balvu.

Ježijs Fļisaks ( 1930-2008) – ir labi pazīstams poļu mākslinieks, grafiķis,ilustrators, satīrisku zīmējumu autors. Viņš ilustrējis vairāk nekā 70 grāmatu bērniem un pieaugušajiem un saņēmis daudz prestižu apbalvojumu.