Grāmata

Kā suns kā kaķis

ISBN kods:
9789934574344
Pievienots:
03.06.2019
Izdevējs:
Liels un Mazs
Autors:
Pērs Nilsons
Tulkojums:
Mudīte Treimane
Vāki:
Mīkstie vāki

€ 8.84 (ar PVN)


“Liels un mazs” izdod Pēra Nilsona grāmatu jauniešiem „kā suns kā kaķis“ 

 

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laiž klajā Pēra Nilsona (Per Nilsson; 1954) grāmatu „kā suns kā kaķis“, kas adresēta pusaudžiem.

 

Grāmata „kā suns kā kaķis“ ir vienkāršs, taču emocionāli dziļš romāns jauniešiem. Pēram Nilsonam piemīt prasme ar maz vārdiem pastāstīt daudz, un, kaut arī teksts un saturs ir koncentrēts un poētiski spēcīgs, lasīt viņa uzrakstīto ir viegli un plūstoši. “kā suns kā kaķis” ir intelektuāli stimulējošs un provocējošs darbs, kas savu lasītāju uztver nopietni.

Rakstnieks Pērs Nilsons ir viens no populārākajiem bērnu un jauniešu grāmatu rakstniekiem Zviedrijā. Viņš ir sarakstījis 40 grāmatas un viņa darbi ir tulkoti 20 valodās. Pērs Nilsons ir saņēmis vairākas starptautiskas balvas: prestižo Vācijas Jauniešu literatūras balvu (Deutscher Jugendliteraturpreis, 1997), Astridas Lindgrēnes balvu (1999), kā arī „Losandželosas Laiks” Grāmatu balvu (Los Angeles Times Book Prize, 2006), Augusta balvu (2006) un Grāmata ikvienam (En bok för alla) Lasīšanas veicināšanas balvu (2017). Laikā no 1997. līdz 2010. gadam Pērs Nilsons bija Zviedrijas Bērnu grāmatu akadēmijas loceklis.

No zviedru valodas grāmatu tulkojusi Mudīte Treimane (1948), kas ir viena no Latvijas izcilākajām un pieredzējušākajām tulkotājām un kas strādā šajā nozarē jau kopš 1980. gada. Lielākā daļa viņas tulkojumu veikti no zviedru valodas, kā arī no dāņu un norvēģu valodas. Saņēmusi Sveriges Författarfond prēmiju par zviedru literatūras popularizēšanu ārzemēs un Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā par veikumu Baltijas jūras reģiona bērnu literatūras tulkošanā.

 

Grāmatas izdošanu atbalstījusi Eiropas Savienības programma „Radošā Eiropa“ un Zviedrijas Mākslas padome.