Grāmata

Kaives stāsti

ISBN kods:
978934206023
Pievienots:
19.12.2022
Izdevējs:
Jumava
Autors:
Gatis Ozoliņš
Vāki:
Cietie vāki
Lappušu skaits:
295

€ 12.81 (ar PVN)


“Kaives stāsti” dod iespēju ikvienam tradicionālās kultūras ­entuziastam apjaust piederību un atbildību par savas dzimtās puses atmiņu saglabāšanu un tālāknodošanu. Tie ļauj dziļāk iepazīt vienu no cilvēces pamata stratēģijām — stāstniecību, atsedzot naratīvu pārveidošanās mehānismus, kas notiek, stāstam ceļojot starp cilvēkiem, vietām un laikiem. Kaives stāsti organiski ieaužas nesteidzīgā, notikumiem, datiem un cilvēkiem piepildītā vēstījumā un atklāj daudzveidīgas paralēles ar Latvijas vēstures un kultūras kontekstu.

Angelika Juško-Štekele


Katram cilvēkam, vietai un lietai ir savs stāsts. Kaivei arī tāds ir, un šis stāsts krāsaini ievijas Piebalgas vēstures musturdeķī. “Kaives stāsti” ir par mums, par notikumiem, leģendām, teikām un nostāstiem, kuri ļauj ieskatīties gan senā, gan ne tik senā pagātnē.

Anna Caunīte


Senāka par Kaives dižozolu Tukuma novadā, Piebalgas pusē starp pakalniem un mežiem savas dienas vada mazapdzīvota vieta Kaive. Grāmatā vēstures fakti mijas ar nostāstiem, teikām un ļaužu atmiņām par notikumiem un Kaives cilvēkiem, stipriem kā mūsu ozoli.

Alda Riža


Ne gadu desmitus, bet simtus mani senči ir staigājusi pa šo zemi — Kaivi, tās apkārtni. Kaives stāsti savijas ar manas dzimtas stāstiem par Kaives muižu, Kaives skolu, Kaives ļaudīm. Grāmatā aprakstītie cilvēki un notikumi ir ietekmējuši ne tikai manas dzimtas likteņus, tie ir daļa no visas mūsu zemes — Latvijas — vēstures.

Anda Lukstiņa