Grāmata

Kaķi, kamoli un sapņi

ISBN kods:
9789934504327
Pievienots:
27.12.2018
Izdevējs:
Alis
Autors:
Anna Strautniece
Vāki:
Cietie vāki

€ 9.35 (ar PVN)


Anna Strautniece latviešu lasītājam, iespējams, vairāk pazīstama kā tulkotāja un dzīvnieku tiesību aizstāve Ina Strautniece. Taču vārdu Anna Ina izmanto tad, kad raksta pati. Un KAĶI, KAMOLI UN SAPŅI ir Annas Strautnieces otrais garstāsts, kas izdots grāmatu apgādā ALIS.  

Pirmais – LABU LABAIS, KREISI KREISAIS, lasītāju veda brāļu zābaciņu ceļojumā, izgaismojot mūsdienu sabiedrību diemžēl raksturojošu iezīmi – patērētāja kultu un tā postošo ietekmi uz bērna morāli ētisko audzināšanu, kā arī, protams, uz dabas resursu pārtēriņu.

Garstāsts KAĶI, KAMOLI UN SAPŅI ir kā Cilvēka atbildības idejas turpinājums, kā solis tālāk. Solis tālāk tiek sperts ne vien tāpēc, ka pārpildītajās dzīvnieku patversmēs redzam sabiedrības atbildīgas rīcības katastrofisku trūkumu attiecībā vienam pret otru un pret mūsu mazajiem brāļiem, kurus esam ieveduši savās mājās, bet arī tāpēc, ka, šķiet, pašas autores dzīvē šis temats, kļūstot arvien nozīmīgāks un nozīmīgāks, vērties dzīvesveidā – Ina Strautniece aktīvi darbojas biedrībā Dzīvnieku brīvība, un viņa ir viena no tām, kura panāca, ka Rīgas Cirkā vairs netiek izrādīti dzīvnieki.

Lasiet KAĶI, KAMOLI UN SAPŅI, un jūsu sirds, jūsu pasaule iegūs par vienu nokrāsu vairāk. 

292 lpp

 

 

Jaunākajā Annas Strautnieces grāmatā „Kaķi, kamoli un sapņi” ciešā kamolā savijušies nosaukumā minētie vārdi, cilvēku un kaķu likteņi.

Laikā, kad mūsu valodā, domāšanā un rīcībā arvien retāk sastopami jēdzieni žēlsirdība un iejūtība, tos vietā un nevietā nomainījis skanīgais vārds – aizgūtenis “empātija”, grāmatas teksts kā atgādinājums un mudinājums, paldies Dievam, bez autora didaktiskā pirksta: Tev būs! Tev nebūs! izpilda literatūras patieso uzdevumu.

Lai jums laba lasīšana.

Juris Zvirgzdiņš

 

„Kaķi, kamoli un sapņi” ir grāmata, kas ne tikai aizrauj un aizkustina, bet arī rosina vērtīgas pārdomas par cilvēku un dzīvnieku attiecībām. Ar apbrīnojamu virtuozitāti autore kā dzijas kamolīti ritina daudzkrāsainu stāsta pavedienu, kas ved tuvāk pie mums pašiem un mūsu vērtībām. Personāži un notikumi izlaužas no grāmatas lapām un pārtop spilgtos, teju taustāmos iztēles tēlos, kas liek gan smieties, gan raudāt, bet pats svarīgākais – ielūkoties dziļāk cilvēku un dzīvnieku dabā. Izgaismojot to, kas mūs vieno un ir līdzīgs ikvienai dzīvai būtnei, šis stāsts mudina sapņot par labāku pasauli un rūpēties par mūsu līdzgaitniekiem – kā divkājainajiem, tā četrkājainajiem.

Katrīna Krīgere

 

Skaists, labsirdīgs, gudrs, asprātīgā valodā uzrakstīts stāsts, kas aizved lasītāju mazliet maģiskā pasaulē, tajā pasaulē, ko mēs ikdienas steigā aizmirstam vai arī nevēlamies tajā ieskatīties. Ļoti patiks hipijiem un kaķiem, kā arī kaķu mīļiem, kā arī jebkuram no 5 līdz 105 gadiem.

Līva Zolneroviča