Grāmata

Krāsu mošķis

ISBN kods:
9789934157462
Pievienots:
06.05.2020
Izdevējs:
Latvijas Mediji
Autors:
Anna Ļenasa
Vāki:
Cietie vāki
Lappušu skaits:
48

€ 7.49 (ar PVN)


Apmēram četru gadu vecumā bērni sāk domāt un atšķirt savas un apkārtējo emocijas, kas nav viegls vai vienkāršs process ne bērnam, ne viņa vecākiem, tāpēc grāmata, kas kļuvusi par starptautisku bestselleru (grāmatas tulkošanas tiesības pārdotas 19 valstīs, visur pēc iznākšanas piedzīvojot panākumus un pozitīvas lasītāju un pedagogu atsauksmes), palīdz bērniem iemācīties atpazīt, nosaukt vārdā un saprast savas emocijas viņiem saprotamā un pieņemamā veidā. Līdz ar Krāsu mošķīti bērni aicināti iepazītās emocijas saistīt ar krāsām, vienlaikus atkārtojot arī krāsu nosaukumus. Anna Ļenasa, būdama mākslas terapijas speciāliste, ilustratore un grafiskā dizainere, izvēlējusies veidot grāmatu, izmanojot otrreiz lietojamus materiālus - avīžu izgriezumus, papīru, kartonu un krāsas, netieši norādot, ka patiesai jautrībai vajag maz - tikai izdomu. Grāmata noderēs kā vecākiem, tā pedagogiem, attīstot bērnu socioemocionālo kompetenci. Iemācoties atpazīt savas emocijas un runāt par tām, uzlabojas bērnu komunikācijas prasmes vienam ar otru un pieaugušajiem. Tāpat ar grāmatas palīdzību apgūto var izmantot, mācoties visdažādākās lietas – valodas, mākslu, matemtātiku. Grāmatas autore un pedagogi ir izveidojuši veselu virkni ar tēlu saistītu uzdevumu, kas noder dažādu prasmju apguvei.

Grāmata iekļauta Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2020. gada rekomendēto grāmatu kolekcijā un International Literacy Association/Children’s Book Council 2019. gada ieteicamo grāmatu sarakstā (https://www.literacyworldwide.org/docs/default-source/reading-lists/childrens-choices/childrens-choices-reading-list-2019.pdf)

Par autoru

Ļenasa dzimusi Barselonā. Vispirms saņēmusi grafiskā dizaina diplomu Barselonas Escola
de la Llotja, pēc tam pabeigusi reklāmas un sabiedrisko attiecību studijas Barselonas Autonomajā universitātē. Pirmos profesionālos soļus spēra reklāmas jomā, strādājot par mākslinieci aģentūrā Bassat Ogilvy, bet kādā jaukā dienā nolēma uzsākt neatkarīgu darbošanos. Anna Ļenasa specializējās kā ilustratore EINA mākslas skolā un kopš tā laika rada savus dizaina produktus, kurus tirgo dažādos kanālos. Viņa ir izstrādājusi grafiskos projektus visdažādākajiem klientiem – La Vanguardia, Nestlé, Katalon as Ženeralitātei un daudziem citiem. Pēdējos gados Anna Ļenasa ir apguvusi mākslas psihoterapiju un psihosociālo izglītību Pompeu Fabras Universitātē un pašlaik darbojas kā skolotāja un mākslas terapeite, kas specializējusies mākslā un emocionālajā audzināšanā. Anna ir sarakstījusi un ilustrējusi grāmatas, kuras maziem un lieliem palīdz izprast savu emoc u pasauli, un šajā ziņā sevišķi nozīmīga ir izrādījusies viņas grāmata Krāsu mošķis. Šobrīd tā ir kļuvusi par īstu bestselleru, spējusi šķērsot zemju un valodu robežas un aizceļojusi uz daudzām pasaules valstīm.