Grāmata

Mammas kleitas un teātra bize

ISBN kods:
9789934587368
Pievienots:
27.01.2020
Izdevējs:
Ezerrozes grāmatas
Autors:
Sarmīte Poikāne
Vāki:
Cietie vāki
Lappušu skaits:
264

€ 8.96 (ar PVN)


Ir kāda zeme, kur ir viszilākās debesis un viszaļākā zāle, kur katra diena ir piedzīvojumu pilna. Un reiz katrs mēs šai zemē esam bijuši. Tā ir Bērnības Zeme.

Ar ko gan šis bērnības stāsts ir īpašs un atšķirīgs no citiem? Vispirms jau ar meitenes Pārslas spēju vērot pasauli un izstāstīt par piedzīvoto tā, ka lasītājam šķiet – jā, es arī tur biju klāt! Spilgtie varoņi un notikumi ļauj visu redzēt gara acīm gandrīz kā filmā. Otrkārt, ar niansētu bērna pārdzīvojumu un jūtu pasaules atklāšanu. Pārsla apzinās, ka viņa ir vecākais bērns ģimenē un viņai ir jāparūpējas arī par jaunāko brāli un māsu, jo – ja kas notiks, jautās tieši viņai, kur biji? Tomēr neiztiek arī bez draiskulībām, jo īpaši tad, ja ciemos uz visu vasaru ir atbraukusi radiniece. Treškārt, ar ģimenes kopības sajūtu, atbalstu un svētku svinēšanu.

Tā kā ir 1964.gads, tad stāstos parādās skolēnu vasaras darbs gan skolas labiekārtošanā, gan kolhozā, tā mācoties būt atbildīgiem un arī ko nopelnot. Tomēr vispirms ir sava saime un savā saimniecībā darāmie darbi, atbildība un rūpes par savējiem un arī par kaimiņiem.
Bērnības vasaras, šķiet, lido vēja spārniem. Un ir labi, ja pēc daudziem, daudziem gadiem izdodas kaut mazliet sasaukt tās atpakaļ, pasildīties atmiņās un tad doties tālāk.

Meldra Gailāne