Grāmata

Manas Melburnas meitenes

ISBN kods:
9789934300844
Pievienots:
22.02.2023
Izdevējs:
Ezerrozes grāmatas
Autors:
Dainis Markovskis
Vāki:
Cietie vāki

€ 11.25 (ar PVN)


Grāmata "Manas Melburnas meitenes" ir par (divdesmit divām) latviešu sievietēm, kurām bija lemts piedzimt pagājušā gadsimta sākumā un pēc Otrā pasaules kara un bēgļu gaitām savu turpmāko dzīvi pavadīt tālu prom no savas Dzimtenes – Austrālijā.

Katru no viņām varētu salīdzināt ar brīnumskaistu un vienreizēju puķi. Katrai puķei ir savs vārds un savs skaistums. Līdzīgi kā manām meitenēm, katrai ir savs raksturs un neatkārtojams skaistums.

Katrai no viņām bija jāiziet cauri daudzām grūtībām, pārbaudījumiem, sāpēm, zaudējumiem, tomēr viņas spēja saglabāt sevī dzīves gudrību, dzīves garšu, gara spēku un būt vēl par svētību citiem.

Katrai no viņām ir savs raksturs, dažādi talanti, piedzīvojumi, bēdas un prieki, bet visas viņas vieno ticība Dievam, Tēvzemes mīlestība, latviešu valoda, dziesma un latvietība – vislabākajā šī vārda nozīmē.
Kad es šīs brīnišķīgās sievietes satiku un iepazinu Melburnā, lielākā daļa no viņām bija vairāk nekā astoņdesmit gadus vecas. Tas bija laikā no 2010. līdz 2019. gadam.

Vecumam nav nekāda sakara ar gadu skaitu, vismaz manām meitenēm jau nu noteikti nē!

Apbrīnojami, ka latviešu sievietes arī dzīves saulrietā ir tik garīgi stipras, sievišķīgas un spilgtas. Daudzas no manām Melburnas meitenēm savus pēdējos dzīves gadus ir aizvadījušas Melburnas Latviešu Ciemā.

Paldies Dievam, ka man bija iespēja un reizē laime satikt un nedaudz iepazīt šīs sievietes, kurām visnotaļ patika, ka es viņas bieži saucu par meitenēm.

Paldies Jums, manas mīļās meitenes!
Jūsu Dainis M.