Grāmata

Mazā valodas grāmata

ISBN kods:
9789984829654
Pievienots:
09.01.2020
Izdevējs:
Latviešu valodas aģentūra
Autors:
Deivids Kristals
Tulkojums:
I.Druviete
Vāki:
Mīkstie vāki
Lappušu skaits:
288

€ 13.88 (ar PVN)


Latviešu valodas aģentūra, turpinot tulkojumu sēriju, laidusi klajā pasaulslavenā lingvista Deivida Kristala (David Crystal) grāmatu „Mazā valodas grāmata” (A Little Book of Language, 2010). Tā ir populārzinātniska grāmata, kas saistošā valodā izvada lasītāju cauri valodas un valodniecības labirintiem, ik pa brīdim pievēršoties vēstures faktiem vai jaunām tendencēm valodas attīstībā.

Grāmata jauniešiem, kas saistošā veidā atklāj krāšņo valodas pasauli, izvadot lasītāju cauri valodas un valodniecības labirintiem, pievēršoties arī vēstures faktiem vai jaunām tendencēm valodas attīstībā. Autors atklāj dažādu valodas stilu attīstību, dialektu veidošanās īpatnības, ieskicē rakstības pirmsākumus. Grāmatā var uzzināt, kāpēc daudzas valodas ir apdraudētas un kas nepieciešams, lai tās atdzimtu.

„Tā stāsta ne tikai par valodu vēsturi, bet arī par nākotni, apcerot moderno tehnoloģiju ietekmi uz mūsu ikdienas valodas lietošanas paradumiem. Grāmatā ietverti arī interesanti fakti un uzdevumi. Šis izdevums sniedz aizraujošu stāstu par valodu visu vecumu lasītājiem, bet jo īpaši jauniešiem.

Laikrakstā Washington Post recenzijā par Deivida Kristala grāmatu teikti zīmīgi vārdi: „„Mazā valodas grāmata” domāta bērniem – kā mēdzam teikt, visu vecumu bērniem − , bet tas nenozīmē, ka tā ir bērnišķīga. Pērciet to savam dēlam vai meitai, bet lasiet pats!”. To arī gribētos novēlēt latviešu lasītājam, kuru gaida aizraujošs ceļojums noslēpumainajā valodu pasaulē.