Grāmata

Par valodu - tas ir interesanti?

ISBN kods:
9789984829760
Pievienots:
19.01.2021
Izdevējs:
Latviešu valodas aģentūra
Autors:
Autoru kolektīvs
Vāki:
Mīkstie vāki
Lappušu skaits:
430

€ 18.50 (ar PVN)


„Sarunas – par literatūru, tulkošanu, tekstiem – ir jau kļuvušas par tradicionālu Latviešu valodas aģentūras organizēto pasākumu formu. Šoreiz – četrpadsmit sarunas par valodu ar valodniekiem, valodas speciālistiem,” tā grāmatas ievadā raksta sastādītāja un redaktore Anna Frīdenberga.

Grāmatā iekļautas sarunas, kas 2018. un 2019. gadā norisinājās Latviešu valodas aģentūras organizētajā Valodas vakaru ciklā. Sarunas vadīja žurnālisti Sandra Kropa, Elvis Jansons, Paula Gulbinska un Jānis Krops, kuri kopā ar valodniekiem meklēja atbildes uz jautājumu „Par valodu – vai tas ir interesanti?”.

Katrai sarunai ir savs moto, katra saruna veltīta kādai valodniecības jomai – datorlingvistikai, sociolingvistikai, valodas vēsturei, fonētikai, onomastikai, dialektoloģijai, tulkošanas zinātnei u. c. Par valodu sabiedrībā, latviešu valodu Eiropas valodu saimē, valodu tulkojumā, valodu digitālajā laikmetā, par baltu valodām un valodas vēsturi, attīstību gadsimtu gaitā, par to, kā valoda skan un vai saprotam bērnu valodu, par vietām un vārdiem, par vārdu vietu gramatikā, par valodas kārtību un kārtību valodā, valodas reģionālajiem variantiem un valodu novados, par valodu apguvi – par to visu sarunās ar valodniekiem.

Cerams, ka, atšifrētas rakstu formā un iedzīvinātas grāmatā, šīs sarunas par valodu būs tikpat interesantas, kādas tās šķita pasākumu klausītājiem.

 

Valodas vakaru sarunu dalībnieki:

Andrejs Vasiļjevs, Normunds Grūzītis, Ina Druviete, Vija Požarnova, Baiba Kangere, Pēteris Vanags, Ilze Auziņa, Juris Grigorjevs, Dace Markus, Anna Vulāne, Ilze Rūmniece, Jānis Sīlis, Laimute Balode, Edmunds Trumpa, Sanda Rapa, Vita Strautniece, Gunta Smiltniece, Andra Kalnača, Anna Stafecka, Vilma Šaudiņa, Andrejs Veisbergs, Diāna Laiveniece, Normunds Dzintars, Ieva Ozola, Benita Laumane, Ilze Lokmane, Baiba Saulīte.

 

Grāmatas sastādītāja un redaktore Anna Frīdenberga.

Fotogrāfs Juris Bērziņš-Soms.

Vāka un maketa dizaina autore Baiba Lazdiņa.