Grāmata

Psihonauti

ISBN kods:
9789934300936
Pievienots:
21.02.2023
Izdevējs:
Ezerrozes grāmatas
Autors:
Guntis Kalnietis
Vāki:
Cietie vāki

€ 7.50 (ar PVN)Šajā romānā, kas ir viena gada notikumu hronika, fantāzijas nav daudz. Tajā laikā es strādāju kādā no Latvijas augstskolām, kurā mācījās topošie psihologi, un pazinu dažus šo neparasto piedzīvojumu dalībniekus. Cik varēju, esmu restaurējis notikušo pēc savām atmiņām un man stāstītā. Lai varētu iegūt pilnīgāku ainu, reizēm nācās pielietot ne tikai šos ierastos un “normālos”, bet arī “paranormālos” informācijas iegūšanas līdzekļus vai izmantot analoģijas – ja jau parapsiholoģiskie fenomeni eksistē un ir pierādīti daudzās pasaules laboratorijās un pētniecības centros, tad ar tādām parādībām būs saskārušies arī mūsu psihonauti.
Kaut arī saņēmu atļauju izmantot vairāku cilvēku datus, tomēr, lai tiktu saglabāta konfidencialitāte, visu romānā minēto personu un organizāciju identitātes ir mainītas.
/G.Kalnietis/


Vērtīga un aizraujoša grāmata, kas pieejamā un gleznainā valodā tuvina zinātni ikdienas dzīvei, atklāj psiholoģijas, kā zinātnes par cilvēku un viņa dvēseles attīstību, daudzpusību. Romāna lasīšana liek paskatīties uz dzīvi ar psihologa un filozofa acīm un aizdomāties par daudziem jautājumiem. Līdzās interesantajam romāna varoņu attiecību izklāstam īpaši vērtīgi ir vēsturiskie un kultūras aspekti un tas, kā mēs uztveram zināšanas par cilvēku.
Dr. paed., asoc. prof. Ņina Linde,


LZA Ekonomikas institūta direktore
Romāna idejas ir iedvesmojošas, tēli atbilst notiekošajam, spilgta politiskā un sociālā vide un arī fons. Romāna vērtība ir autora darba pieredze un plašās zināšanas. Iedvesmo prasme saskatīt kopsakarības, turēt spriedzi, intrigas dzīt caur domu labirintiem. Gudru cilvēku rokās tiks veidota nākotnes pasaule – labāka, vērtīgāka, – to izlasīju šajā romānā.
Eva Mārtuža
 
Grāmata “Psihonauti” lasītāju savā varā patur no pirmā vārda līdz beidzamajam punktam. Spēcīgi un kolorīti galveno varoņu raksturojumi, izmantoto vēsturisko faktu precīzi izklāsti, spilgti ģeogrāfisko vietu apraksti, bagāta, izteiksmīga valoda, mazliet mistikas un fantāzijas – tas viss Gunta Kalnieša romānā apvienots intriģējoši vijīgā un raitā, saistošā un sevī ievelkošā stāstījumā.
Iveta Reinsone