Grāmata

Rietumu pasaule modernajos laikos: vēstures problēmas

ISBN kods:
9789934872884
Pievienots:
04.02.2019
Izdevējs:
Lasītava
Autors:
Lilita Zemīte
Vāki:
Cietie vāki
Lappušu skaits:
239

€ 5.88 (ar PVN)


Apgādā "Lasītava" ir iznācis profesores Lilitas Zemītes rakstu krājums „Rietumu pasaule modernajos laikos: vēstures problēmas".

Rakstu krājums "Rietumu pasaule modernajos laikos: vēstures problēmas" ir rezultāts vēstures doktores, asociētās profesores L. Zemītes darbam vairāk nekā 20 gadu garumā Latvijas Universitātes Rietumeiropas un Amerikas Jauno un jaunāko laiku vēstures katedrā. Rakstu krājums ir tapis, pētot jauno laiku vēstures starptautisko attiecību un militāro konfliktu aspektus, ASV vēstures problēmas, kā arī Rietumeiropas iekšpolitiskās un sociālās vēstures aspektus.

Latvijas Universitātes asociētais profesors, vēstures doktors Jānis Taurēns par grāmatu: "Bija patiess prieks strādāt ar manas mentores un kolēģes akadēmiskajā pasaulē profesores Lilitas Zemītes grāmatu, kas ir spilgti uzrakstīta. Laikā, kad visu planētu pārpludina mērķtiecīgi izplatītas šaubas par Rietumu pasaules vērtībām, civilizācijas un dzīvesveida dzīvotspēju, ir svarīgi atkal un atkal atgādināt par tās skaistumu, krāsainību un bezgala interesanto vēsturi."

Savukārt Latvijas diplomāts, vēstures maģistrs Jānis Beķeris, raksturojot Lilitu Zemīti, saka: "Profesore ir no ļoti nedaudzajiem vēsturniekiem Latvijā, kas ar tik lielu un patiesu aizrautību pievērsusies Rietumu pasaules vēsturei un kultūrai. Vistuvāk pētnieces sirdij ir Amerikas Savienoto Valstu vēsture, Rietumeiropas māksla un literatūra, kā arī sociālā vēsture un vienkāršā cilvēka ikdiena modernajos laikos. Manuprāt, Lilitas Zemītes ieguldījums vienlaikus ir vēl jo nozīmīgāks mūsu pašu vēsturiskās apziņas stiprināšanā, Latvijai pilnvērtīgi atgriežoties Rietumu valstu saimē un mums labāk izprotot pašiem sevi."

Vēstures doktore Lilita Zemīte (1961) ir Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes asociētā profesore. Vēsturnieces interešu lokā ir jauno laiku vēstures starptautisko attiecību un militāro konfliktu pētniecība, ASV vēstures problēmas un Rietumeiropas iekšpolitiskā un sociālā vēsture. Līdz šim L. Zemīte ir izstrādājusi vairāk kā 50 zinātniskas publikācijas, docējusi 15 kursus vairāku paaudžu studentiem Latvijā. Nepilnos 30 gados paveiktais ir apkopots un izlasāms rakstu krājumā "Rietumu pasaule modernajos laikos: vēstures problēmas".