Grāmata

Spiegi

ISBN kods:
9789934156328
Pievienots:
31.07.2019
Izdevējs:
Latvijas Mediji
Autors:
Marti Bakmans
Tulkojums:
Gunta Pāvola
Vāki:
Cietie vāki
Lappušu skaits:
337

€ 13.10 (ar PVN)


Latviete Marija Emma Tiltiņa (1896–1943, dzimusi Šūla vai Šulca) bija no Dobeles važoņa ģimenes, taču jau 20. gadsimta 30. gados viņa vadīja ievērojamu spiegošanas tīklu, kas piegādāja Padomju Savienībai Somijas militāros noslēpumus. Būdama aukstasinīga, apburoša un drosmīga, Šūla veiksmīgi izlikās par bagātu kanādieti, mainīja vārdus un veltīja laiku dēlēnam Džordžam, līdz pārdroša kļūda iemeta viņu somu policijas rokās. Tas bija Šūlas beigu sākums. 
Viņas vadītais spiegu tīkls bija internacionāls, un tā dalībnieki bija spilgti sava laika personāži – izlaidīgā krieviete Lidija Stāla, somu komunists Einars Vehe, naivais amerikāņu matemātikas ģēnijs Arvids Jākobsons un, protams, brunču mednieks, somu leitnants Vilho Pentikeinens, kurš aizbēg uz Padomju Krieviju un aizsāk šo stāstu.

Marti Bakmans (Martti Backman, 1948) ir somu žurnālists un triju grāmatu autors, vairāk nekā 15 gadus vadījis vienu no Somijas lielākajiem laikrakstiem "Iltalehti" un žurnālu "Suomen Kuvalehti". Dokumentālais romāns “Spiegi” (Vakoojat, 2017) ir autora veiktās avotu izpētes rezultāts – vēsturisko notikumu “protokols” un patiesi eksistējušo personību literārs paplašinājums.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Somijas Literatūras informācijas centra (FILI – Finnish Literature Exchange) atbalstu. No somu valodas tulkojusi Gunta Pāvola.