Grāmata

Valstvīrs Voldemārs Roberts Zāmuels

Pievienots:
28.05.2022
Izdevējs:
Jumava
Autors:
Ēriks Jēkabsons
Vāki:
Mīkstie vāki

€ 15.75 (ar PVN)


Ja uz ielas nejauši sastaptiem cilvēkiem pajautātu — lūdzu, nosauciet redzamākos Latvijas Valsts dibinātājus, domāju, vairums nosauktu Kārli Ulmani, Zigfrīdu Annu Meierovicu, Jāni Čaksti. Bet, pajautājot — kas ir Voldemārs Roberts Zāmuels —, tikai retais zinātu atbildi. Nenoliedzot Ulmaņa, Meierovica, Čakstes nopelnus, viņiem līdzās būtu jānostāda Voldemārs Roberts Zāmuels — Latviešu pagaidu nacionālās padomes vadītājs, rosīgs sabiedrisks darbinieks, politiķis, advokāts, īsts Latvijas patriots ar savu pamatotu viedokli (nereti atšķirīgu no tābrīža populārākā).
Zāmuela darbība 1917. gadā — jo īpaši Valkas periodā — ir ne vien pašaizliedzīga, bet arī drosmīga un ļoti riskanta — Latvijas neatkarības idejas pārveide konkrētos dokumentos, organizatoriskās struktūras izveide un tās vadīšana — bez tā 1918. gada 18. novembris nebūtu iespējams.
Tāpēc priecājamies, ka nu tapusi profesora Ērika Jēkabsona monogrāfija “Valstsvīrs Voldemārs Roberts Zāmuels”, kas, cerams, veicinās zināšanas un interesi par unikālo, Latvijai tik nozīmīgo personību. Protams, Zāmuels būtu pelnījis pienācīgu piemiņas vietu, viņa iemūžināšanu ielu nosaukumos un lielāku uzmanību skolu mācību grāmatās.
Lai šī grāmata ir dzinulis tālākai Voldemāra Roberta Zāmuela piemiņas saglabāšanai.
Vents Armands Krauklis,
Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs