Konkurss

Aicinām piedalīties konkursā "Vai pazīsti Latvijas bibliotēkas?"

Pareizās atbildes gaidām līdz 28.februārim e-pastā: kaspars@virja.lv

Balva tiks pirmajam un pēdējam pilnīgi pareizu atbilžu iesniedzējam. Ja līdz 28.februārim (ieskaitot) nebūs neviena, kurš atminējis visus bibliotēku nosaukumus, balvas saņems tie, kuri iesnieguši visvairāk pareizo atbilžu.

Balva būs grāmata "100 stāsti par Latviju"

  Balvu uzvarētājiem piegādāsim 7 dienu laikā pēc rezultātu izziņošanas.

Rezultāti un pareizās atbildes tiks publicētas šajā mājaslapā - augšējā atvilktnē - 1.martā.

Vēlam veiksmi!

 

Jautājumi:

1.No kuras bibliotēkas sliekšņa paveras šis burvīgais skats uz upes ieleju?

 

2.Kura bibliotēka atrodas šajā ēkā?

 

3.Šī bibliotēka dēvēta tautas varoņa vārdā. Pavasaros no šejienes var dzirdēt upītes, dēvētas par Rumbiņu, čalošanu. Uzrakstiet bibliotēkas nosaukumu!

 

4.Abas šīs bibliotēkas atrodas ciemos ar vienādu nosaukumu. Ciema nosaukums ietverts abu bibliotēku nosaukumos. Īsākais ceļš starp šīm bibliotēkām ir 292 kilometri un brauciens aizņemtu aptuveni 3,5 stundas. Kāds ir šo abu bibliotēku nosaukums?

 

5.Bibliotēkas un ciema nosaukums šobrīd latviešu valodā apzīmē arī saldu ēdamlietu, tomēr ciema nosaukums cēlies no vārda „purva gars”. Uzrakstiet bibliotēkas nosaukumu!

 

6.No abu šo bibliotēku logiem pavasarī var vērot ledus iešanu Gaujā. Attālums pa tuvāko auto ceļu starp abām bibliotēkām ir        65 kilometri. Uzrakstiet šo bibliotēku nosaukumus!

 

7.Bez burta „ ē ” šī bibliotēka atrodas Kurzemē, ar burtu „ē” – Latgalē. Uzrakstiet šo abu bibliotēku nosaukumus!

 

8.Šīs bibliotēkas nosaukumā ir tas pats vārds, kas Latvijā populāra šlāgeru dueta hita nosaukumā. Vēl plašākas tautas masas dueta slavenā dziesma iepriecināja Riharda Lepera izpildījumā. Uzrakstiet bibliotēkas nosaukumu!

 

9.Kura bibliotēka atrodas vistuvāk Rīgas jūras līcim?

 

10.Abos bibliotēku nosaukumos ir vārds – saliktenis. Salikteņa otrā daļa abiem nosaukumiem ir vienāda. Interesantākais ir tas, ka katra bibliotēka atrodas citā novadā. Uzrakstiet šo bibliotēku nosaukumus!