Konkurss, kurā neviens nedabūs 100 punktus

Konkurss „Vietvārdu spēles grāmatu nosaukumos”!

Jauno gadu sākam ar konkursu, kurā vietvārdi rotaļājas grāmatu nosaukumos!

Tā kā Latvija mums ir bagāta ar īpašiem vietvārdiem, esam iedvesmojušies veidot mīklas, sasaistot vietu un grāmatu nosaukumus. Tātad šajā konkursā jānosauc grāmatas, kurām nosaukums pilnībā vai daļēji redzams uz ceļa norādēm.

Lai uzdevums būtu aizraujošāks – norādēm ir uzkritusi kāda rudens lapa. Papildus informācija pie attēla palīdzēs rast pareizo atbildi. Visas konkursā iekļautās grāmatas izdotas 2019.un 2020.gadā.

Par godu aizejošajam 2020.gadam jums jānosauc 20 grāmatas, maksimālais rezultāts  - 100 punkti.

Galveno balvu - Dāvanu karti 40EUR vērtībā  - saņems naskākais labākā rezultāta ieguvējs. Veicināšanas balvas iegūs nākamie trīs - veiklākie un rezultatīvākie minētāji.

Jūsu atbildes gaidīsim līdz 01.04.2021. elektroniskajā pastkastītē: kaspars@virja.lv.  Informāciju par rezultātiem un uzvarētāju, kā arī pareizās atbildes paziņosim šeit.

*Visas konkursā izmantotās fotogrāfijas ir Virjas autordarbi, tādēļ meklēt "pēdu nospiedumus" citos interneta resursos būs lieka laika izšķērdēšana.

Lai lielisks ceļojums un jautra nosaukumu meklēšana!

1. Grāmata veltīta Latvijas simtgadei, autors, to veidojot, veicis kompleksu dokumentālu fotofiksāciju un izpēti. Šī grāmata ir Virjas LK dižpārdoklis 2020.gadā.

Attēlā zem lapām paslēpies grāmatas nosaukuma pirmais vārds - vienskaitļa formā. /1p./

 

2. Kamillas Lekbergas populārs romāns par notikumiem Fjelbakā.

Grāmatas nosaukums pilnībā sakrīt ar ceļa zīmē redzamo nosaukumu Krimuldas novadā. /1p./

 

3. Apbrīnojamu kukaiņu stāsts.

Grāmatas nosaukums pilnībā sakrīt ar attēlā norādīto vietu Vietalvas pagastā. /1p./

 

4.Vācu rakstnieka iztēlē tapusī un paša autora ilustrētā grāmatu sērija jau gadiem ilgi skubina lasīt par arvien jauniem galvenā varoņa un viņa draugu piedzīvojumiem. Šoreiz jāatrisina vampīra noslēpums.

Grāmatas nosaukumā ir 5 vārdi. Attēlā - apdzīvotās vietas (Palsmanes pagastā) nosaukums ir tas pats vārds, kas grāmatas nosaukuma 2.vārds tikai citā locījumā. /2p./

 

5. Atmiņu grāmata par par Latvijas seno novadu un tās stiprajiem cilvēkiem.

Grāmatas nosaukumu veido 3 vārdi, no kuriem pirmais sakrīt ar rudens lapās paslēpušos Vidzemes pilsētas nosaukumu. /2p./

 

6. Autore sarakstījusi vairākus desmitus New York Times bestsellerus. Šajā romānā ar dzirkstošu jautrību un siltu iejūtību atklāj, cik varens ir mīlestības spēks.

Grāmatas nosaukumu veido 2 vārdi, no kuriem viens attēlā sakrīt gandrīz pilnībā, atšķiras tikai galotne. /2p./

 

7. Islandiešu kriminālromānu rakstnieces darbs, kas aizsākas ar bagātā investora atrašanu senā soda izpildes vietā starp lavas laukiem.

Grāmatas nosaukumu veido 1 vārds, un tā pirmie 3 burti paslēpti zem lapas apdzīvotas vietas nosaukumā. /3p./

 

8. Egmont izdota bērnu grāmatiņa par pērtiķu nebēdnībām un putnu izveicīgumu.

Grāmatas nosaukumu veido vārdi, no kuriem viens gandrīz sakrīt ar dabas objekta norādes nosaukuma salikteņa pirmo daļu. /4p./

 

9. Franču rakstnieces romāns, emocionāls un pārdomu rosinošs, kurš atklāj, uz ko ir spējīgi bērni vecāku labā.

Grāmatas nosaukumā ir 1 vārds, kuram sakrīt 2.,3.,4. burts no attēlā redzamās apdzīvotas vietas nosaukuma. /5p./

 

10. Grāmatas galvenā varone ir zinātkāra skolniece Elza – aktīva un droša, ar saviem sapņiem, ar vēlmi uzzināt un pastāstīt citiem Nēģemes senākus un jaunākus notikumus.

Grāmatas nosaukums sastāv no vairākiem vārdiem, attēlā zem lapām paslēpts 2.vārds, taču pamatformā(!) nevis deminutīvā, kā tas ir fotogrāfijā. /5p./

 

11. Amerikāņu autora grāmata  balstīta teorijā, kura ir nevis vēl viena no dzīves atrauta prāta konstrukcija, bet gan  dzīvē patiešām ikvienam izmantojama koncepcija. Tās būtība – dažādu pasaules redzējumu gudra līdzsvarošana atbilstoši katra vērtībai  un apvienošana vienotā modelī.

Grāmatas nosaukumu veido 2 vārdi. Attēlā zem rudens lapas atradīsiet otrā vārda izskaņu. /5p./

 

12. Bērnu dzejoļu krājums. Liriskā varone ir maza meitene ar jautriem un nebēdnīgiem piedzīvojumiem.

Grāmatas nosaukumu veido 2 vārdi, attēlā slēpjas pirmais no tiem. Atšķiras vārda locījumi. /6p./

 

13. Grāmatas notikumi norisinās Svalbārā - tālajā ziemeļu arhipelāgā, neskartos sniega plašumos, polārās nakts valdzinājumā. Galvenā varone Ināra.

Grāmatas nosaukums sastāv no diviem vārdiem. Attēlā zem lapām atrodas 2.vārda – salikteņa – otrā daļa. /6p./

 

14. Latviešu autores grāmatu cikls, kas ietver dzeju, pārdomas vārsmās un atziņas viena gada šķērsgriezumā.

Grāmatu nosaukumu veido 2 vārdi. Attēlā apdzīvotās vietas nosaukums ir saliktenis,tā otrā daļa ir tāda pati kā grāmatas nosaukuma 2.vārds. /6p./

 

15. Šī grāmata ir aizraujošs psiholoģiskais trilleris, kurā nekas nav tā, kā iedomājaties. Stāsts spraigi šķetina notikumus un atklāj atriebības saldo garšu.

Grāmatas nosaukuma pirmo vārdu jūs varat atrast attēlā. /6p./

 

16. Krievu rakstnieces detektīvromāns par tā laika izmeklētāja gaitām un atklāsmēm.

Grāmatas nosaukuma pēdējā vārda sakne meklējama attēla nosaukuma pirmajā daļā. /7p./

 

17. Grāmata par dižciltīgas itāliešu dzimtas atvases un Vidzemes ietekmīgākās muižnieku dzimtas baroneses attiecību ietekmētu abu talantu izaugsmi.

Grāmatas nosaukumu veido vairāki vārdi, kurā pēdējā vārda pēdējie 3 burti sakrīt ar attēlā redzamā ciema (Krustpils novadā) nosaukuma pēdējiem 3 burtiem. /8p./

 

18. Grāmata, kas rosina domāt, kur palikusi cilvēka dabiskā pieredze, vai meklēt zāles pret jebkurām ciešanām, kas veicina nevienlīdzību sabiedrībā un kā jāmainās pasaulei?

Grāmatai ir visnotaļ garš nosaukums, taču kāds no vārdiem sakrīt ar attēlā vērojamo nosaukuma daļu. /9p./

 

19. Šo izdevumu veido  trīsrindes haiku pantmērā.

Grāmatas nosaukuma pēdējā vārda pirmā zilbe sakrīt ar attēlā redzamās ceļa zīmes nosaukuma 1.zilbi. /10p./

 

20. Starptautiski populāra bērnu rakstnieka attēlota afēra vietā, kuras nosaukums jāizveido no attēlā redzamajiem 2 vietvārdiem (izmantot tikai vārdu saknes). Šis vārds ir arī grāmatas nosaukumā. /11p./

                

Apsveicam! Esat tikuši līdz beigām!